D U Y U R U

Avukatlık mesleğinden adlî yargı hâkim ve savcı adaylığına geçmek isteyenler için 9-20 Aralık 2013 tarihleri arasında yapılan mülakat sonuçları 19 Ocak 2014 tarihinde yayımlanmıştır.

 

Adaylar 31 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere hâkim ve savcı adayı olarak atanarak Ankara Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığında göreve başlayacaklar, 03 Şubat 2014 tarihinden itibaren Türkiye Adalet Akademisinde hazırlık eğitimlerini yapmak üzere görevlendirileceklerdir.

 

Bu nedenle, başarılı olan hâkim ve savcı adaylarının atama evrakları;

 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 28 Ocak 2014 tarihinden itibaren hâkim adaylığı şube müdürlüğünden bizzat elden almaları gerekmektedir. (Kurumlarıyla ilişiklerini keserek 31 Ocak 2014 tarihinde Ankara Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığında adaylığa başlamalarını sağlamak için öncelik verilmiştir),

 

Serbest avukatlık yapanların 31 Ocak 2014 tarihinde Ankara Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığında göreve başlamaları gerekmektedir.

 

Sürelerin kısalığı nedeniyle her hangi bir hak kaybına yol açılmaması için belirtilen tarihlere uyulması önem arz etmektedir.

 

Duyurulur.